Absurdy drogowe

Pamiętacie człowieka który przewoził trzy pojazdy w jednym? To może przypomnę cytując opis sytuacji z bloga www.mojeautoblog.pl:

Ten niewątpliwie zabawny widok mieli okazję na żywo podziwiać Niemcy, niedaleko Dusseldorfu, policja zatrzymała do rutynowej kontroli naszego rodaka, który wiózł na lawecie Iveco jeszcze dwie inne ciężarówki (osobowego Mercedesa oraz Iveco iMAN’a). Każdy z tych pojazdów ustawiony został jeden na drugim, czyli piętrowo. Logicznie i mądrze, od największego do najmniejszego. Ta przedziwna konstrukcja została sfotografowana i opublikowana w niemieckich mediach.

Kierowca okazał się być 47-latek, rodem z Sobótki, policjanci zabezpieczyli transport zdecydowanie nietypowy, a pomysłodawcę owej konstrukcji ukarali mandatem za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Ciekawe, że ładunek ten nie jechał do Polski, tak jak większość, pojazdów, które są masowo wywożone, tylko do Belgii.

Dzisiaj w drodze do pracy widziałem podobną sytuację. Byłem świadkiem „rozładunku” niekonwencjonalnego ładunku… Żeby było ciekawiej rozładunek odbył się tylko dlatego iż pojazd wiozący ugrzęzł w błocie i transportowane pojazdy musiały pokonać resztę trasy na kołach. Zastanawiam się jakim cudem policja nie zatrzymał takie „transportu”? Pomijam głupotę kierowcy, która przy obecnym orkanie mogłaby doprowadzić do tragedii. Raczej nikt by nie chciał być przygniecionym przez spadające auto…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s